Dětský portrét, aneb jak jsme šli na jedno

JAK TENTO DĚTSKÝ PORTRÉT VZNIKL?

Ve čtvrtek bylo parádní počasí a příhodná situace. Zavolal jsem Honzovi a Romče, jestli nevezmou prcka a nevyrazíme se ven vyvětrat. Měl jsem totiž zálusk na nějaké fotografie s malým Honzíkem. Na obou stranách proběhla rychlá strategická porada s našimi protějšky. Nakonec jsme se potkali u Honzy a Romči na zahradě – se dvěma lahváčema, pod zataženou oblohou.

Jakmile Honzík začal se svým 4×4 pohonem zkoumat rozkvétající zahradu, vycítil jsem příležitost a chytil ji za pačesy! Bylo mi jasné, že z dnešních fotografií si musím chtě nechtě odnést parádní dětský portrét. Sáhl jsem po pevné padesátce a začal se válet v trávě. Cvak, cvak. V té chvíli využil situace zase Honzík. Směr změnil hned, jakmile zbystřil lahváče. Těžko říct, jestli jej tolik zaujal Kozel na etiketě.

Neplakal, jak by se mohlo zdát z jedné z fotografií. Slzel kvůli větru, když zmerčil duhově barevný větrník na kůle v plotě… Nakonec, to, že jsme mu vzali Kozlíka měl celkem na háku, jak můžete poznat z další fotografie.

Co dokáže větrné počasí, zatažená obloha, lahváč, malej Honzík, zahrada a pevná padesátka se podle ohlasů velice líbí.

Dětský portrét je další typ fotografie, který může být zábavným zpestřením pro dítě, rodiče i fotografa. Neinscenované momenty v exteriéru mají své silné kouzlo. Pokud se batolata batolí a děti si hrají, místo toho, aby se soustředily na focení, vznikají ty nejlepší fotografie.

Jaké fotografie toho odpoledne během chvíle vznikly, si prohlédněte sami.

Naše další fotografie si prohlédněte v galerii na tomto webu nebo na našem Facebooku.

Zalíbila se vám naše práce a chtěli byste s námi navázat spolupráci?