Franziska a Sebastian

Svatební fotografie - Franziska a Sebastian

Jsem svatební fotograf a tentokrát mých služeb využili:

Franziska a Sebastian - Starý Týn

I svatební fotograf v Česku může zažít zahraniční svatbu. Mě se poštěstilo zažít česko-rakouskou svatbu a měl jsem možnost poznat nové zvyky a tradice i zažít nové svatební hry a trochu jinou oslavu. Nemluvím sice německy, ale s nevěstou jsme se domluvili česky a ženich neměl problém s angličtinou, stejně jako většina zahraničních hostů.

Pro fotografování své svatby si mě tentokrát vybrali Franziska a Sebastian, kterým tímto znovu blahopřeji ke sňatku!

Celá svatba, od samotných příprav, přes obřad a hostinu až po večerní zábavu, proběhla na jednom místě. Tato varianta je mou oblíbenou, protože se svatba „netráví na cestách“, což někdy může zabrat celé hodiny. Nejdéle jsem přesuny na svatbě strávil zhruba 3 hodiny a nejednalo se pouze o mě jako svatebního fotografa, ale také všechny o všechny svatební hosty.

Jako ideální místo pro svou svatbu zvolili Franziska a Sebastian Statek Starý Týn, který se nachází co by kamenem dohodil od malebného města Úštěk. Právě z Úštěka dorazí úřední oddávající s matrikářkou, pokud se nerozhodnete pro variantu s církevním oddávajícím. 

Pro svatební obřad si novomanželé vybrali místo na louce, před javorem s mohutnou korunou. Svatební výzdobu, oltář a slavobránu si můžete prohlédnout na svatebních fotografiích. Podobné obřady mám jako svatební fotograf nejraději, protože prostor a dostatečné světlo mi nabízí spoustu příležitostí k neopakovatelným snímkům.

Hostina proběhla ve vnitřních prostorách, stejně jako první tanec. Všichni si užili skvělého zázemí, včetně zastřešené terasy, kam se svatebčané přesunuli při krájení svatebního dortu a na které proběhlo večerní grilování. Během dne si děti mohly užít jízdu na koni a nafukovací skákací hrad. Večer proběhlo populární prskavkové focení.

Svatební fotografie Franzisky a Sebastiana vyfotil svatební fotograf Radek Adámek.

Svatební místo - Statek Starý Týn

Celý prostor také nabízí spoustu míst vhodných pro párové fotografování nevěsty a ženicha a opět tedy nemusíte trávit čas přejížděním. V místě je spousta zeleně, rybník s molem a různá romantická zákoutí. Majitelé totiž mysleli na vše a proto si každý vybere podle sebe. Jsou zde velice fotogenická místa vhodná také k odpočinku, je zde místo vhodné pro fotokoutek na svatbu, retro koutek se starým stylovým kolem, ale lze fotit i v interiéru – například ve stodole. Pokud stihnete svatbu předtím, než proběhnou žně, můžete se vyfotit třeba i při západu slunce v polích s romantickými výhledy. Pokud byste se přeci jen chtěli rozjet fotografovat do okolí, velice populární je město Úštěk nebo Kalvárie Ostré.

Město můžete znát z mnoha filmů české i zahraniční produkce.

Samotné místo potom nabízí spoustu prostoru, ve kterém budete mít vždy soukromí pro svoji svatbu. V průběhu svatby zde, na rozdíl od některých jiných míst, neobsluhují hosty, kteří na svatbu nepatří, například cyklisty nebo turisty, kteří tudy projíždí.

Zalíbila se vám naše práce a chtěli byste s námi navázat spolupráci?