Workshop – osvojte si základy ovládání fotoaparátu a fotografování

Jste majitelem fotoaparátu, ale neumíte jej ovládat? Práší se na něj na poličce nebo je schovaný ve skříni, protože jste jej nedokázali zkrotit a výsledné fotografie neodpovídají Vaší představě? Jste nadšeným začátečníkem a teprve se učíte?

Co takhle to změnit?

Po 6 letech jsem se rozhodl uspořádat workshop, na kterém si začátečníci, ale i dlouholetí krotitelé neposlušných fotoaparátů osvojí základy jeho ovládání a samotné základy fotografování.

Co se naučíte?

Dozvíte se, jak se vyhnout základním nedostatkům, jako například proč jsou Vaše fotografie moc tmavé nebo naopak světlé, proč jsou fotografie neostré nebo jsou rozmazané, proč vypadají „obyčejně“. Naučíte se porozumět expozičnímu trojúhelníku, jak fungují automatické a poloautomatické režimy fotografování. Naučíte se nastavit fotoaparát manuálně tak, aby dělal to, co chcete Vy a naučíte se pojmenovat to, co od fotoaparátu vlastně očekáváte.  Dozvíte se kdy, co a jak nastavit.

Prozradím Vám tipy z praxe, které jsem se za 8 let fotografování naučil a prozradím Vám něco ze svého workflow. Naučím Vás pojmenovat jednotlivé části a funkce fotoaparátu. Naučím Vás některé pojmy z „fotografické hantýrky“, abyste se neztráceli v konverzaci se zkušenými fotografy nebo při zjišťování informací na internetu. Budete vědět co znamená clona, ISO, závěrka, expozice, citlivost, chromatická aberace, šum, histogram, …

Naučíme se základní úpravy fotografií. Představím Vám RAW a naučím Vás z něj vyždímat maximum.

Vše nejprve probereme v první části workshopu, která bude spíše teoretická. Poté si dáme oběd a ve druhé části workhopu si vše vyzkoušíme v praxi! Nakonec si některé z vytvořených fotografií prohlédneme. V případě Vašeho zájmu je zhodnotíme a na některých vybraných fotografiích si ukážeme základní úpravy. Po celou dobu budete mít možnost se na cokoli ptát. Cílem workshopu je, abyste rozuměli tomu, jak fotoaparát funguje, co Váš přístroj umí a především, abyste to uměli využít. Odcházet budete s nově nabytou schopností – dostat z Vašeho fotoaparátu výsledek, jaký chcete!

Co budete potřebovat?

S sebou budete potřebovat vlastní fotoaparát (zrcadlovka, bezzrcadlovka nebo kompakt s možností manuálního ovládání). Nezapomeňte na nabitou baterii, náhradní baterii nebo nabíječku, paměťovou kartu, objektivy a další příslušenství, o kterém se chcete něco dozvědět a naučit se ho ovládat.

V minulosti si se mnou tímto workshopem prošlo přes tři desítky lidí. S předáváním zkušeností jsem neskončil – věnoval jsem se individuálním kurzům. Pokud Vás tedy neoslovuje nabídka workshopu pro více účastníků, zvažte možnost individuálních lekcí nejen na téma základů.

 

Kde a kdy?

Workshop proběhne dne 11.3.2023
ve fotoateliéru na adrese Mírové náměstí 152/25, 412 01 Litoměřice 

Plánovaný průběh:

Odhadovaná délka workshopu bude vyčerpávajících 7 hodin. Vše záleží na tom, jak rychle budou účastníci schopni vstřebávat nové informace. Proto je možné, že se výsledná doba trvání bude lišit. Po celou dobu trvání bude k dispozici menší občerstvení a pitný režim – voda, káva, čaj.

Harmonogram:

9:00 začátek teoretické části
12:00 hodinová pauza na oběd
13:00 pokračování teoretické části a přechod k části praktické
14:30 návrat k teorii a výsledným fotografiím, základní úpravy
16:00 poslední dotazy, zhodnocení workshopu a volná diskuze

Cena workshopu je 2.000 Kč. Přiveďte kamaráda a oba získáte slevu 25%.

Přihláška

Maximální počet účastníků je omezen na 8 osob. Při vyšším počtu účastníků bych nemohl garantovat, že se každému z účastníků budu moci věnovat naplno. Chci mít jistotu, že každý bude schopen porozumět všem potřebným informacím. Workshop je nutné uhradit předem za rezervaci místa a tento rezervační je nevratný. Po přihlášení na workshop obdržíte emailem fakturu se splatností 3 dny.

Přihlásit se můžete zde:

Kdo jsem?

Jmenuji se Radek Adámek a fotografování se věnuji 8 let. Nemám žádné fotografické ani jiné řemeslné nebo umělecké vzdělání a jsem samouk.

Moji práci si můžete prohlédnout zde:

www.zachytto.cz
instagram.com/zachytto.cz
facebook.com/zachytto

Větším množstvím informací o sobě Vás nebudu otravovat. Pokud budete mít zájem, můžete se na cokoli zeptat na workshopu. Raději bych se však věnoval tomu, jak Vás něco naučit.

Zalíbila se vám naše práce a chtěli byste s námi navázat spolupráci?